Co jest najważniejsze podczas świąt Bożego Narodzenia?

…jest taki dzień. Bardzo ciepły, choć grudniowy….

Jest taki dzień o którym, gdy tylko pomyślę to robi mi się miękko na sercu. I o tym dniu chcę Wam dziś opowiedzieć.

 

Wierzę, że wszyscy, którzy śledzicie moje propozycje, którzy dzielicie się swoimi doświadczeniami jesteście ludźmi o cudownych sercach i jestem przekonana, że to, co dziś powiem zrozumiecie w 120%, a  być może otworzę Wam na coś serce 🙂

 

Wiecie, że z radością i szczęściem jest jak z kartą menu w restauracji? Jest tam mnóstwo propozycji ale tylko Ty wiesz, która będzie odpowiednia dla Ciebie i na która Cię stać.

 

Ta metafora przypomina mi historię człowieka – staruszka, który swój wolny czas poświęcał na przytulanie noworodków… dokładnie tak! Mężczyzna przychodził na oddział noworodków, które z różnych przyczyn musiały pozostać w inkubatorach, a ten przytulał je, głaskał, śpiewał. Ten człowiek to dla mnie prawdziwe świadectwo miłości.

 

Ile razy w swoim życiu miałaś tak, że przez sprawy codzienne, priorytetowe, zawodowe – takie na już – nie powiedziałaś komuś bliskiemu, że jest dla Ciebie ważny, że kochasz albo po prostu za co go doceniasz?

Co chcę Ci dziś powiedzieć?

Piszę o tym ponieważ życzę Ci wspaniałych świąt Bożego Narodzenia. Chcę, aby nie był to dla Ciebie czas biegania od kuchni do jadalni, czas gonitwy, trosk o to, że nie zdążę wszystkiego przygotować. Niech jest to czas dla Ciebie i Twoich bliskich, na skupienie się, chociaż przez te 3 dni na tym, co najważniejsze. Wielu z Was być może mi powie, że spotkania z rodziną są obowiązkowe, chociaż Wasze dzieci ich nie cierpią i najczęściej takie wizyty kończą się krzykiem, czasem płaczem.

Zadaj sobie proszę pytanie, co jest dla Ciebie ważniejsze: krzywe spojrzenia ciotek od których na co dzień nie otrzymujesz wsparcia, czy radość ze wspólnej chwili Twojej najbliższej rodziny i cudowne wspomnienia?

Życzę Ci minimalistycznych świąt, pełnych bliskości bez poczucia obowiązku i stresu.

Dlaczego to takie ważne?

Piszę o tym ponieważ sama wielokrotnie zapominam o istocie świąt narodzenia Bożego. Niech te święta będą najcudowniejszą okazją do pokazania najważniejszym ludziom tego, co w rutynie życia Ci ucieka.

Jak tego dokonać?

Jako cudowna mama, świetna żona i przedsiębiorcza gospodyni zapewne chcesz, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i zapytasz mnie jak dokonać tego wszystkiego będąc taką perfekcjonistką. Po prostu odpuść! Ustal wcześniej z najbliższymi jak spędzacie nadchodzące święta i podzielcie się obowiązkami. Wspólne przygotowania to wielka frajda! Osobiście uwielbiam jeździć w odwiedziny do rodziców by upiec ciasteczka, a z babcią ulepić pierogi.

A co z innym sferami życia?

To o czym mówię dotyczy kontekstowo świąt. Zauważ jednak, że jeśli taki tok rozumowania przełożysz na inne aspekty życia będzie ci po prostu łatwiej 🙂 Praktykuj wdzięczność za to, co posiadasz 🙂

Kończąc już życzę Ci, abyś jak najtrafniej dobierała swoje dania z karty menu 😉

Jeszcze raz wszystkiego, co dla Ciebie najważniejsze 🙂

Paulina Sztwiertnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *